ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل یک سازه پیش‌ساخته و سبک است که از دو ورق نازک و یک لایه عایق میانی تشکیل شده است. ورق‌ها معمولاً از جنس فلز، فایبرگلاس یا پلاستیک هستند و لایه عایق نیز از مواد مختلفی مانند پشم سنگ، پشم شیشه، پلی یورتان، پلی استایرن ساخته می‌شود.قیمت ساندویچ پنل به عوامل مختلفی مانند جنس و متراژ بستگی دارد.

قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها دارای مزایای متعددی هستند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها بر اساس نوع کاربرد و ویژگی‌های فنی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. از جمله انواع ساندویچ پانل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی نوعی ساندویچ پانل است که برای پوشش سقف ساختمان‌های صنعتی، مسکونی و تجاری استفاده می‌شود. این پانل‌ها از دو ورق نازک فلزی و یک لایه عایق میانی تشکیل شده‌اند. ورق‌ها معمولاً از جنس گالوانیزه یا آلومینیوم هستند و لایه عایق نیز از مواد مختلفی مانند پشم سنگ، پشم شیشه، پلی یورتان و غیره ساخته می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل‌های دیواری مصالحی مناسب برای پوشش دیوار ساختمان‌های مسکونی و یا شرکت ها و واحد های و تجاری و صنعتی هستند. این پانل ‌ها دارای مزایای متعددی هستند که باعث شده است در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین مصالح ساختمانی تبدیل شوند.

ساندویچ پانل سردخانه‌ای

ساندویچ پانل سردخانه ای نوعی ساندویچ پانل است که برای پوشش دیوارها و سقف سردخانه‌ها استفاده می‌شود. این پانل‌ها معمولا به صورت سه لایه هستند که دولایه بیرونی فلزی بوده و داخل آن توسط یک عایق مناسب عایق بندی شده است.معمولا سعی شده است تا برای افزایش طول عمر این نوع پانل ها از ورق هایی مانند  ورق گالوانیزه یا ورق  آلومینیوم استفاده شود و برای عایق بندی بین این دو لایه از پشم شیشه یا پلی یوروتان و پشم سنگ استفاده می شود.

ساندویچ پانل عایق رطوبتی

ساندویچ پانل‌های عایق رطوبتی بر اساس نوع ورق، ضخامت ورق، ضخامت لایه عایق و نوع عایق به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. ساندویچ پانل عایق رطوبتی پلی یورتان که عایق حرارتی و صوتی مناسبی دارد و در برابر رطوبت مقاوم است.

 ساندویچ پانل عایق رطوبتی پلی استایرن که عایق حرارتی مناسبی دارد و در برابر رطوبت مقاوم است.

 ساندویچ پانل عایق رطوبتی پشم سنگ که عایق حرارتی و صوتی مناسبی دارد و در برابر رطوبت مقاوم است.

قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌های ضد حریق نوعی دیگر از ساندویچ پانل های پر کاربرد در صنعت هستند که علاوه بر خصوصیات بالا  دارای مزایای متعددی هستند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل چقدر است؟

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل به عوامل مختلفی مانند نوع ساندویچ پانل، جنس ورق، ضخامت ورق، ضخامت لایه عایق و ابعاد پانل بستگی دارد. به طور کلی، قیمت ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری ارزان‌تر از ساندویچ پانل‌های سردخانه‌ای و ضد حریق است.

به عنوان مثال، قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی پشم سنگ با ضخامت 4 سانتی‌متر و ورق گالوانیزه 0.5 میلی‌متر حدود 200 هزار تومان است. قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سردخانه‌ای پلی یورتان با ضخامت 8 سانتی‌متر و ورق گالوانیزه 0.7 میلی‌متر حدود 400 هزار تومان است.

نحوه محاسبه قیمت ساندویچ پانل چگونه است؟

قیمت ساندویچ پانل معمولاً بر اساس متر مربع محاسبه می‌شود. برای محاسبه قیمت ساندویچ پانل، کافی است ابعاد پانل (طول و عرض) را در قیمت هر متر مربع ضرب کنید.

به عنوان مثال، برای محاسبه قیمت یک ساندویچ پانل سقفی با ابعاد 100 سانتی‌متر در 100 سانتی‌متر و قیمت هر متر مربع 200 هزار تومان، داریم:

قیمت = 200000 تومان* (متراژ عرض*متراژ طول)

قیمت = 200000 تومان

بنابراین، قیمت این ساندویچ پانل 200 هزار تومان است.

در صورت نیاز به محاسبه قیمت ساندویچ پانل با ابعاد و قیمت‌های مختلف، می‌توانید از یک ماشین حساب آنلاین استفاده کنید.

 

شرکت صنعت پانل